Մաթեմատիկա

Մաթեմաթիկա 09.03.2020

  1. Աննան վճարելով 470 դրամ, գնեց 1 պաղպաղակ, 1 հաց և 1 գաթա; Սոնան, վճարելով 320 դրամ, գնեց 1 պաղպաղակ և 1 հաց; Որքա՞ն արժե 1 գաթան;

Լուծում

470-320=150 արժե գաթան

Продолжить чтение «Մաթեմաթիկա 09.03.2020»